מה זה זומבה ?

זומבה הוא שיעור אירובי המשלב מקצבים וצעדי ריקוד של מקצבים לטיניים לבניית אימון דינמי, הכולל אלמנטים של אירובי ושל פיטנס, קל לביצוע וכיפי.
לכל שיר יש כוראוגרפיה מיוחדת משלו, הקסם של הזומבה טמון בעובדה שהמתאמנים לא מרגישים שהם עושים ספורט אלא שהם במסע ברחבי יבשת דרום אמריקה !
בשיעור זומבה ממוצע ניתן לשרוף בין 500 ל-800 קלוריות!

סיפור ההצלחה ההיסטרי הזה החל עם אלברטו פרז – “בטו”, רקדן, מדריך אירובי וכוראוגרף, יליד העיר קאלי, קולומביה. “בטו” עמד להיכנס לשיעור אירובי וגילה ששכח את קלטות השיעור בבית. האופציה היחידה שעמדה בפניו שלא לאכזב את תלמידיו, היתה לחזור למכוניתו, לאסוף משם את קלטות המוסיקה להם האזין בנסיעותיו ולאלתר באמצעותם את השיעור.
הקלטות הללו הכילו כמובן את מוסיקת הלטינו המסורתית עליה גדל- סלסה, קומביה, מרנגה ורגטון.האלתור הזה של הרגע האחרון וההתלהבות שאחזה בתלמידיו, היו האות להולדתה של פעילות גופנית בסגנון חדש של “מסיבת ריקודים”,סגנון אירובי- דאנס חדש, שלימים יהפוך לסיפור הצלחה בינלאומי.

חודשים ספורים לאחר מכן, השמועות על הסגנון הסוחף, הגיעו לאוזני הזמרת שאקירה- קלומביאנית אף היא, אשר שכרה את “בטו” לעצב את הכוריאוגרפיה לאלבומה PIES DEZCALOS.
“בטו” ושיעוריו החדשים, הפכו לסלבס בארצם.
נישא על גבי ההצלחה בקולומביה, בטו “עשה עלייה” לארה”ב ונחת כמובן במיאמי- פלורידה, בה מתגורר ריכוז עצום של היספנים. הוא החל ללמד במכוני הכושר בעיר והקהל שמטבע הדברים התחבר למוסיקה במהירות, מילא את שיעוריו עד אפס מקום.

בטו שינה את השם ל”זומבה”, שמשמעותו בסלנג קולומביאני היא “לזוז מהר ובכיף”, החל להכשיר מדריכים נוספים להעביר את השיעור ותוך זמן קצר ה”זומבה” התפשטה בכל רחבי ארה”ב ומשם המשיכה לשאר העולם.
כיום רוקדים זומבה ביותר מ185 מדינות בעולם, ובכל שבוע יותר מ 14 מליון איש ברחבי העולם רוקדים זומבה!
זומבה נבחרה להיות הענף שהצליח לגרום לאנשים לקיים פעילות ספורטיבית, יותר מכל ענף ספורט אחר בהסטוריה!!

מקור הכתבה : http://www.zumbamario.com/he